Jdi na obsah Jdi na menu

FESTIVALOVÝ PŮLMARATON 2023

4. 6. 2023
Neděle 4. června 2023 nepatřila jen filmu na Zlín Film Festivalu, patřila i sportu.
Už po osmé byl součástí jeho doprovodného programu půlmaratonský běh doplněný kratšími trasami: čtvrtmaratonu, štafetového běhu a tandemu, kterého se zúčastnila i členka našeho týmu Katka s kolegou a kamarádem Pavlem, který běžel za Střechy92. Fanoušci v podobě Robina, Adrianky a Vaška nesměli chybět.
V kategorii tandem běželo 27 dvojic. Katka s Pavlem doběhli celkově na 14. místě v čase 1:03:24 hodin a v kategorii za smíšené družstvo se umístili na 8. místě ze 17.
Dvoutisícovka závodníků, kteří se rozhodli zaběhnout 8. Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín, uběhla celkem 14 191 kilometrů. Stejnou částku věnovali organizátoři 63. Zlín Film Festivalu osmadvacetiletému Honzovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou a výtěžek použije na rehabilitace. O stejnou částku navýšila výtěžek i Korunka Pomáhá, která ji navíc zaokrouhlila na výsledných třicet tisíc korun.