Jdi na obsah Jdi na menu

Agnesi Okolozlína 09

6. 10. 2009

Posledním závodem letošní Cyklomaraton Tour a zároveň jednou z posledních cyklistických akcí tohoto roku byl

1. ročník MTB závodu s názvem - Agnesi Okolozlína, oběd

který se konal v neděli 4. 10. 2009, kde jinde než ve Zlíně.  Start a cíl závodu byl přímo v centru města pod  " PRIOREM ".  Závod zařazený do Českého poháru v půl maratónu přilákal na start téměř 650 bikerů všech kategorií a věku.

Hlavní závod se jel jen na 45 kilometrů, ale jeho převýšení 1350 metrů ho k těm jednodušším určitě nepřiřadilo. Ani kratší trať na 25 kilometrů nebyla procházkou rozkvetlou zahradou.

Měla totiž podobně drsné převýšení a nelehký terén, který zvládl David hájící naše barvy na této kratší trase za 1 hodinu 17 minut 10 sekund a obsadil tak celkové 17. místo ze 63 startujících a v kategorii "Kadetů" získal místo šesté.

Na delší, čtyřicetipětikilometrové trase, jeli Milan a Zdeněk. Milanovi se opět dařilo a tak na projetí mu stačily 2 hodiny 45 minut  59 sekund a obsadil celkové 175. místo ze 306 klasifikovaných jezdců v cíli a v kategorii Muži 40-49 let byl dvacátý osmý.

Zdeněk se na trati kochal 3 hodiny 4 minuty 6 sekund a skončil celkově na 228. místě a ve stejné kategorii jako Milan byl třicátý osmý.

Doprovod tvořila Broňa, Markétka a od Sovadinů se přijela podívat také Soňa, Petr starší a Martin.

Zapsal :  Zdeněk