Jdi na obsah Jdi na menu

Rohálovská 10 - 2010

28. 2. 2010

Zdeněk, Broňa a David se v sobotu 27. února 2010 jeli podívat do Prusinovic, kde pořádal u místního kulturního domu

Běžecký klub Holešov a Obecní úřad Prusinovice

1. závod II. ročníku MORAVSKO – SLOVENSKÉHO běžeckého poháru 2010

a 4. závod XXX. ročníku Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje 2010

17. ROČNÍK SILNIČNÍHO BĚHU

ROHÁLOVSKÁ DESÍTKA

,kterým se vždy poslední sobotu v únoru otevírá již po mnoho let nová běžecká sezóna.

Sluníčko, které vysušilo silnice, teplota kolem 8°C, účast výborných běžců a vytrvalců jež měli možnost se porovnat s mezinárodní konkurencí a početná divácká kulisa dávala tušit velkému sportovnímu zážitku.

V tomto prvním jarním běžeckém svátku zaplnilo Prusinovice na 660 účastníků ve všech věkových kategoriích, od nejmenších dětí až po nejstarší veterány.

Čestným hostem tohoto 17. ročníku Rohálovské desítky byla vynikající atletka, držitelka českého rekordu v trojskoku (15,20m) a Mistryně světa v trojskoku 1997 z Atén, Šárka Kašpárková, která byla zároveň také startérkou hlavního závodu, do něhož se na náročné kopcovité trati v délce 10 km postavilo 389 mužů i žen. Tento odstartovala v pravé poledne, tedy ve 12:00 hodin.

Obrazek

Krátce po startu hlavmího závodu

V závodu jsme viděli také spoustu známých tváří, které jsme zvyklí vídat spíše na kole, jako třeba Radka Šíbla, Svaťu Janečka, Vladimíra Kučeru, Michala Dědiče, ale také orientačního běžce pana Pešku.

ObrazekObrazek

V cíli Radek Šíbl                                            a také pan Peška.

V cíli se objevil jako první v čase 0:29:37 tanzánský běžec v barvách AK Asics Kroměříž, Pascal Mombo Sarwat, který se v sólovém běhu pokoušel překonat loňský rekord 0:29:26 svého krajana Ezekiela Jaferi Ngimby. Zřejmě stoupání od sedmého do devátého kilometru společně s protivětrem mu patrně odčerpalo tolik sil, že rekordní čas tentokrát těsně odolal.

Obrazek

Vítěz hlavního závodu Pascal Mombo Sarwat těsně před cílem.

Dopoledne probíhaly ještě běžecké závody dětí a mládeže.

V mladších kategoriích vyhrála jeden ze žákovských běhů také dcera Šárky Kašpárkové.

Obrazek

Příprava před startem

David si patrně chtěl připomenout známé Couberteinovské heslo:

„Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,

nejde o to vyhrát, ale bojovat ze všech sil“,

a postavil se také na start spolu s běžeckými specialisty z různých běžeckých oddílů z celé republiky v kategorii dorostenců, což jsou ročníky narození 1993-1994, kde na trati dlouhé 1 500 metrů obsadil s časem 0:5:30 hodin a ztrátou necelé minuty na vítěze

11. místo z 15-cti startujících chlapců.

Proto mu patří dík za nebojácnost a reprezentaci týmu i v této silné běžecké konkurenci.