Jdi na obsah Jdi na menu

Autor Šela Maraton

3. 5. 2008

První květnový víkend se konal vyhlášený závod Autor Šela Maraton.    V sobotu 3.května se v 9.00 hodin na náměstí v Lipníku nad Bečvou postavila na start 92 kilometrů dlouhé trati Soňa. Doprovod i oporu ji tvořil manžel Petr a syn Martin. Podívat se, zafandit a nasát atmosféru velkého závodu, jel taky David.                                                       Soňa se s nástrahami tratě vyrovnala opět se ctí a celkově se ze 773 startujících umístila s časem  05:58:37 na pěkném 369. místě a ve své kategorii ženy 89-69 , kde startovalo 23 žen skončila jako devátá.

V rámci " velké Šely" se konala také "malá" - dětská.

Takže hned v neděli 4.května "Šela" pokračovala v Přerově na Velké laguně závodem dětí a mládeže do 15-cti let. Těchto závodů se zúčastnil David a Martin, kteří jeli nejstarší kategorii "A" , ročníky 1993-95. Povzbudit je přijeli Petr, Soňa, Zdeněk, Broňa, Tomáš a Katka.

Za chladného počasí se na start ve 13.00 hodin seřadilo 64 závodníků. Z toho 24 z kategorie "B" a 40 "Áček". Naši borci se postavili někde na šedesáté místo. To bylo prakticky na konec celého startovního pole, protože si ještě před startem a řazením na něj jeli projet a prohlédnout trať. I přes tento handicap trať dlouhou 12,5 kilometru zdolal David v čase 0:30:44 průměrnou rychlostí 24,21 km/h a skončil na 7.místě .

Martin, který je navíc o dva roky mladší než byla většina jeho soupeřů, si časem 0:32:24 a průměrkou 22,96 km/h vyjel krásné 12. místo.                   www.selasport.cz/aktuality/pic/detsky-asm2008_vysledky.xls

zapsal: Zdeněk